Motocyklista wjechał w polo
Policjanci z drogówki przeprowadzili interwencję względem 21-letniego motocyklisty, który w Rokitnicy wjechał w zaparkowany na drodze samochód marki Volkswagen Polo. Okazało się, że młody motocyklista był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Do zdarzenia doszło wczoraj (7.07) o godzinie 15.30. Kierujący motocyklem marki Suzuki 21-letni zabrzanin najechał na zaparkowanego przy ulicy Kolbego volkswagena. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną zdarzenia drogowego była brawura kierowcy oraz stan nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 0,65 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
Wymieniony był jednym z trzech mężczyzn, którzy wczoraj zostali zatrzymani w związku z kierowaniem pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Wszystkim wkrótce zostaną przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw. Ponadto policjanci z drogówki minionej doby wyeliminowali z dalszej jazdy także pięć osób, które poruszały się na po drogach Zabrza w stanie po użyciu alkoholu. Osoby te odpowiedzą przed sądem za spowodowanie wykroczeń. Źródło: KMP Zabrze
Liczba ludności- dane za II kwartał 2013 roku
Na dzień 30.06.2013 w dzielnicy Rokitnica mieszka stale zameldowanych 14494 osób.

Liczba mieszkańców z podziałem na płeć rozkłada się nierównomiernie i na dzień 30.06.2013 wynosi odpowiednio 6834- mężczyźni oraz 7660- kobiety ( wyraźnie widać, że płeć piękna dominuje w naszej dzielnicy ). Rokitnica w zaokrągleniu ma powierzchnię 486ha czyli 4,86km2, możemy więc łatwo wyliczyć iż gęstość zaludnienia w naszej dzielnicy wynosi 2982 osób/km2.

Pod względem liczby mieszkańców w dzielnicach Zabrza plasujemy się w górnej części tabeli ( w całym Zabrzu zameldowanych na stałe jest 171525 mieszkańców według danych z 30.06.2013 r). Dane oparte są o informacje z UM Zabrze i nie uwzględniają osób zamieszkałych bez zameldowania oraz zameldowanych tymczasowo. Trzeba również wziąć pod uwagę, że wiele osób wyjechało nie zgłaszając tego faktu w urzędzie.
Są miejsca pracy w dzielnicy Helenka
Firma ELZAB S.A. z dzielnicy Helenka prowadzi nabór pracowników na następujące stanowiska:

- TOKARZ
- FREZER
- ELEKTRYK W DZIALE TECHNICZNYM
- PRACOWNIK DO DZIAŁU PLANOWANIA I CONTROLLINGU
- OPERATOR PRAS KRAWĘDZIOWYCH
- SPAWACZ
- SPECJALISTA DS. TESTÓW OPROGRAMOWANIA W DZIALE KONSTRUKCYJNYM

Zainteresowanych szczegółami jak i procesem rekrutacji odsyłamy na oficjalną stronę firmy pod adresem www.elzab.com.pl/oferta_pracy
Firma ELZAB S.A. działa w dzielnicy Helenka ponad 40 lat- jest największym pracodawcą w północnej części Zabrza. Firma specjalizuje się między innymi w produkcji kas fiskalnych, wag oraz akcesoriów i oprogramowania.

Portal rokitnica.net nie odpowiada za treści ogłoszeń zamieszczonych w serwisach zewnętrznych. Portal nie odpowiada za proces rekrutacji. Informacje zawarte w tej wiadomości pochodzą z ogólnodostępnych źródeł.
500 zł za zakłócanie ciszy nocnej
Policjanci z V komisariatu zatrzymali dwóch nocnych awanturników. Mężczyźni trzeźwieją w miejskiej izbie wytrzeźwień. Za zakłócanie ciszy nocnej zostaną ukarani mandatem karnym w wysokości 500 złotych.
Dzisiaj w nocy (5.07) dwóch 20-latków wracało do domu z zakrapianej imprezy. Mężczyźni byli mocno wstawieni i w drodze powrotnej głośno śpiewając przewracali kubły na śmieci i tłukli butelki po piwie. O godzinie 3:00 podczas interwencji podjętej na ulicy Borowej przez policjantów z Rokitnicy mężczyźni byli bardzo agresywni. Z uwagi na zagrożenie jakie stwarzali swoim zachowaniem zostali umieszczeni w miejskiej izbie wytrzeźwień. Podczas badania „wydmuchali” 0,97mg/l i 0,74mg/l. Po wytrzeźwieniu panowie zostaną ukarania mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.
Źródło: KMP Zabrze
Drzewo zniszczyło samochód
Jak informuje nas portal www.gloszabrze24.pl choć nie zanotowaliśmy szczególnie porywistych wiatrów, to jednak strażacy musieli wczoraj i dziś uwijać się przy usuwaniu konarów zalegających na chodnikach i jezdniach. Najgorzej był wczoraj (26.06) o godz. 6.52 na ul. Andersa, gdzie gałąź spadła na volkswagena passata. Pożarnicy wstępnie oszacowali straty na tysiąc złotych, ale ocena rzeczoznawcy może być o wiele wyższa.
Usunięto wczoraj także gałąź, która po godz. 11 ułamało się, a jego część spadła na jezdnię ul. Roosevelta. O godz. 17.15 strażacy usiłowali także odciąć w połowie złamane drzewo rosnące przy ul. Bytomskiej. Dojazd do niego był jednak bardzo trudny, a konary nie zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców, więc sprawę oddano Wydziałowi Infrastruktury Komunalnej.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Dawał 40 złotych, by nie trafić na izbę wytrzeźwień
40-złotową łapówką 56-letni zabrzanin chciał wykpić się od wątpliwej przyjemności spędzenia nocy w izbie wytrzeźwień. - To dla was, na piwo - miał powiedzieć, gdy wkładał gotówkę do policyjnego notatnika. Teraz grozi mu 10-letnia odsiadka.
Do zdarzenia doszło wczoraj (25.06) przy ul. Wojska Polskiego w Zabrzu-Rokitnicy. Około godz. 14 policję zawiadomiła żona pijanego 56-latka, który awanturował się. Policjanci postanowili go uspokoić i pouczyć. To jednak nie przyniosło skutku. Mężczyzna pił dalej, stał się o wiele bardziej agresywny. O godz. 17 policjanci znów zostali poproszeni o interwencję, bowiem w międzyczasie kobieta została... wyrzucona za drzwi. Stróże prawa zdecydowali się przewieźć 56-latka do izby wytrzeźwień. Ten po drodze oferował im pieniądze "na piwo" w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Pomimo ostrzeżenia o tym, że dalsze propozycje mogą skutkować postawieniem zarzutu, 56-latek w końcu wcisnął pieniądze do policyjnego notatnika.
Skutek osiągnął - nie trafił do izby. Noc spędził jednak w policyjnym areszcie, a dziś usłyszy zarzut usiłowanie wręczenia łapówki funkcjonariuszowi publicznemu. Źródło: KMP Zabrze
Widział dym w mieszkaniu, teraz może trafić przed sąd
Jak informuje nas portal www.gloszabrze24.pl zabrzańska policja i straż pożarna regularnie borykają się z fałszywymi alarmami pożarowymi i bombowymi. Również wczoraj (24.06) doszło do kolejnego fałszywego zawiadomienia. Tuż przed godz. 22 na komendę PSP zadzwonił pewien mężczyzna, przedstawił się i poinformował o dymie, który ma wydostawać się z okien na II piętrze budynku przy ul. Kosmowskiej 31. - Nie podał jednak numeru telefonu, tłumacząc się słabą pamięcią - mówi Krzysztof Grabowiec, rzecznik zabrzańskiej straży pożarnej. Na miejsce wyruszyły trzy zastępy, które... nie odnalazły żadnych oznak pożaru.
- Oddzwoniliśmy na numer zgłaszającego, bo ten wyświetlił się na stanowisku dyspozytora. Odezwała się jednak poczta głosowa. Sprawę wywołania złośliwego alarmu pożarowego przekażemy zabrzańskiej policji - dodaje Grabowiec.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]

 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy