Konkurs "Moja rokitnicka rodzina"
Towarzystwo Miłośników Rokitnicy zaprasza wszystkich mieszkańców Rokitnicy, niezależnie od wieku, do wzięcia udziału w konkursie „Moja rokitnicka rodzina”.
Konkurs polega na wykonaniu prac (format A2) prezentujących rodzinę. Sposób zrealizowania projektów zależy od wyobraźni. Może to być rysunek, drzewo genealogiczne, zdjęcia i wiele innych ciekawych pomysłów.
Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody.
Prace można składać do 14 czerwca w sekretariatach rokitnickich placówek oświatowych oraz w lokalu TMR przy ul. Jordana 2 ( I piętro, pokój nr 3) 13 i 14 czerwca, od godz. 16.00 do 18.00.
Serdecznie zapraszamy.

[ Plakat TUTAJ ]
Wstaw Się Za Stawem - Dzień Ziemi w Rokitnicy
Pamiętacie stary staw za pętlą autobusową w Rokitnicy?
Nie bądź obojętny i pomóż przywrócić mu dawną świetność.
Będzie się działo!!
Orkiestra górnicza, pokazy strażackie i ratownicze, piknik przy stawie, warsztaty recyklingowe, sprzątanie.

27 kwietnia 2013r.
godz. 15.00 - 17.00
Staw przy pętli autobusowej w Rokitnicy

Źródło: Kartel Kulturalny

[ Plakat TUTAJ ]
NOWY - komisariat w Rokitnicy
Na przełomie kwietnia i maja w miejscu po pubie No Name ma zostać otwarty nowy
PUB - KOMISARIAT.
Miejsce: Szafarczyka 16, Rokitnica
Data: Okolice kwietnia 2013
Rysopis:
Rozmiar - średni
Wystrój - niepowtarzalny
Atmosfera - genialna
Modus Operandi: zwabia ludzi promocjami, oryginalnością formuły i nie wypuszcza przed północą.

WKRÓTCE OTWARCIE!!

[ Plakat TUTAJ ]
Potrącony 10-latek
Policjanci z Zabrza wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w dzielnicy Rokitnica. Kierujący samochodem marki Citroen Xsara potrącił 10-letniego chłopca. Nieletni z podejrzeniem złamania nogi został przewieziony do Centrum Pediatrii.
Do zdarzenia doszło wczoraj (15.04) o godzinie 16.20 przy ulicy Budowlanej. Jak wstępnie ustalono nieletni wbiegł na jezdnię zza zaparkowanych na poboczu pojazdów. Relacjonujący przebieg zdarzenia 70-letni kierowca citroena, nie zdołał on wykonać żadnego manewru umożliwiającego niedopuszczenie do potrącenia dziecka. Ranny 10-latek został przewieziony do szpitala. Pierwsza informacja ratowników medycznych wskazywała na obrażenia młodego pacjenta w postaci złamania podudzia lewej nogi. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi wydział kryminalny zabrzańskiej komendy. Źródło: KMP Zabrze

Od Redakcji www.rokitnica.net : Jak informuje nas czytelnik portalu, Pan Damian, jest to miejsce częstych potrąceń pieszych. Warto się przyjrzeć temu miejscu, i zastosować odpowiednie środki ostrożności przez kierowców i pieszych.
[ TUTAJ ] jest identyczne zdarzenie z przed prawie roku, poszkodowanym wtedy był 6-letni chłopiec. Policjanci ponownie apelują do rodziców o prowadzenie rozmów z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednocześnie zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w terenie zabudowanym.
Zagospodarowanie terenu po szkółce ogrodniczej vol.2
29 czerwca 2011 roku w Urzędzie Miejskim w Zabrzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu pt.: „OPRACOWANIE KONCEPCJI ZAGOSPODAROWANIA TERENU DAWNEJ SZKÓŁKI OGRODNICZEJ SPAETHA W ZABRZU ROKITNICY”.
Konkurs został zorganizowany przy współpracy Miasta Zabrze z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wpłynęło 155 prac studentów II roku Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. [...]
Takie były plany niespełna dwa lata temu [ szczegóły TUTAJ ]

Mamy 2013 rok i projekt uchwały Rady Miasta w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości, położonej w Zabrzu przy ul. Dr. Henryka Jordana (działki nr 319/5, o pow. 360 m2 oraz część działki nr 831/5, o pow. 17502 m2 - byłe Ogrodnictwo), stanowiącej własność Miasta Zabrze, ze spółką KARDIO-MED Silesia sp. z o.o., na okres do dnia 31.12.2020 r.
Uzasadnienie! Kliknij [ TUTAJ ]


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Wycinane drzewa wzdłuż Krakowskiej w kierunku na Miechowice
   Rodzinne historie związane z Rokitnicą
   Wyświetlacze czasu na skrzyżowaniu Krakowska/Jordana/Ofiar K
   Najbliższe spotkanie Rady Dzielnicy
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?