III miejsce Krzysztofa i Artura na XI MP Szkół w Scrabble.
14 czerwca odbyły się w Kutnie XI Mistrzostwa Polski Szkół w Scrabble. W trzech kategoriach (podstawówki, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) rywalizowały ze sobą 52 drużyny. Z ZSO nr 12 w Rokitnicy wyjechała do centralnej Polski drużyna gimnazjalistów w składzie Dawid Węgrzyński (3c) oraz Michał Głąb (2c). Liceum reprezentowali Krzysztof Lelonek i Artur Dachowski (obaj z klasy IA).
Dawid i Michał już w pierwszej rundzie boleśnie przekonali się, że jako debiutanci zapłacą spore „frycowe” – nabili się na zdecydowanych faworytów, ubiegłorocznych Mistrzów Polski, reprezentację gimnazjum nr 112 z Warszawy – gra z nimi uczy pokory wobec swoich możliwości. Potem było już tylko lepiej, choć do znaczących osiągnięć trzeba jeszcze większego wkładu pracy w przyszłości.
Nasi licealiści toczyli natomiast przez cały turniej boje o najwyższą stawkę. Na pięć rozegranych swoich gier wszystkie zwyciężył Krzysztof Lelonek, zostając w kategorii indywidualnej drugim zawodnikiem turnieju. W głównej klasyfikacji, drużynowej, przed ostatnią rundą aż pięć zespołów miało szansę na końcowy sukces. Warunkiem osiągnięcia mistrzostwa przez naszych zawodników było pokonanie średnio do tej pory grającego Liceum Katolickiego z Łodzi. I tu niestety zabrakło szczęścia – minimalna przegrana Artura, zepchnęła drużynę na 3 miejsce. Ale to i tak wielki sukces, jest to już trzecie z rzędu podium tej drużyny na Mistrzostwach Polski Szkół w Scrabble.
Obie drużyny ćwiczą w Uczniowskim Klubie Sportowym „Anagram”, działającym przy ZSO nr 12, przy ul. Andersa.

[ Zdjęcie 1 ] [ Zdjęcie 2 ] [ Zdjęcie 3 ] [ Zdjęcie 4 ]
Zdjęcia Ostrowski Klub Scrabble
Zaginiona Jadwiga P.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy prowadza poszukiwania za 34-letnia Jadwigą P.. Kobieta ostatni raz była widziana 20 maja 2013 roku. Każdy, kto może znać miejsce jej aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie miał z zaginioną jakikolwiek kontakt, proszony jest o kontakt z Policją.
Zawiadomienie o zaginięciu Jadwigi P. zgłosiła jej rodzina. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu zaginięcia czynności poszukiwawcze nie doprowadziły do odnalezienia kobiety. Jak wynika z posiadanych informacji wymieniona w dniu 20 maja 2013 roku wyszła z domu nikogo nie informując o celu i przyczynie wyjścia. Zaginiona do dnia dzisiejszego nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta może przebywać w rejonie zabrzańskich dzielnic Rokitnica lub Biskupice.

Rysopis zaginionej: wzrost 165cm, szczupłej budowy ciała, twarz pociągła, oczy koloru niebieskiego, uszy normalne przylegające, nos średni prosty, włosy długości za ramiona koloru czarnego.

Ubiór zaginionej: spodnie jeansowe koloru ciemno- niebieskiego, buty sportowe marki Puma koloru biało-czarnego, kurtka koloru brązowego, torebka na ramię koloru czarnego.

Zdjęcie zaginionej: [ TUTAJ ]

Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionego proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zabrzu (32) 2779200, lub z najbliższą jednostka Policji pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112. Źródło: KMP Zabrze
II pieszo-rowerowa wycieczka na kopalnię Castellengo
W ramach poznawania obiektów industrialnych Towarzystwo Miłośników Rokitnicy organizuje 15 czerwca II pieszo-rowerową wycieczkę na kopalnię Castellengo.

Zbiórka: piesi - godz. 9.00, rowerzyści - godz. 10.00
przy ul. Żniwiarzy [obok pętli autobusowej w Rokitnicy]

Zgłoszenia chętnych [ do 12.06.13r.]

informacje: tel. 601 507619
Lokalne podtopienia
5 czerwca ok godz. 14:00, po parodniowych opadach deszczu i zatkaniu się przepustu pod ulicą Ofiar Katynia (okolice autosalonu) woda zagrażała pobliskiemu autosalonowi, piwnicy budynku mieszkalnego przy ul. Ofiar Katynia 39 i budynkom gospodarczym. Konieczna była interwencja 3 wozów strażackich, które przez prawie pięć godzin wypompowywali wodę z zatkanego kanału.

[ Zdjęcie 1 ] [ Zdjęcie 2 ] [ Zdjęcie 3 ] [ Zdjęcie 4 ] [ Zdjęcie 5 ]
[ Zdjęcie 6 ] [ Zdjęcie 7 ] [ Zdjęcie 8 ] [ Zdjęcie 9 ] [ Zdjęcie 10 ]
Nożownik zatrzymany
Policjanci z Rokitnicy zatrzymali sprawców dwóch przestępstw, do których doszło w miniony piątek (31.05) na ulicy Krakowskiej. Pierwszy odpowie za uszkodzenie ciał i zniszczenie wiaty przystankowej, drugi odpowie „tylko” za zniszczenie mienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W piątek parę minut przed północą do oficera dyżurnego zabrzańskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że na przystanku autobusowym przy ulicy Krakowskiej stoi mężczyzna z nożem i kobieta, która jest ranna w twarz. Dyżurny wysłał na przystanek funkcjonariuszy policji, którzy zatrzymali nożownika. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy 41-letnim mężczyzną a zranioną kobietą doszło do sprzeczki. Zatrzymany nie mógł pogodzić się z tym, że dziewczyna od niego odeszła. W trakcie awantury dźgnął byłą dziewczynę nożem powodując rozcięcie skóry twarzy w okolicy nosa i ucha. Ranna kobieta została zabrana do szpitala, gdzie po zaopatrzeniu rany wróciła do domu. Obecnie w tej sprawie trwają czynności. Krewkiemu mężczyźnie za spowodowanie uszkodzenia ciała grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
To jednak nie koniec historii. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna w trakcie awantury wspólnie z 31-letnim kolegą zniszczyli wiatę przystankowa poprzez wybicie szyb. Drugi z mężczyzn również został zatrzymany prze policjantów z V komisariatu. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło: KMP Zabrze
Zadbaj o to co najważniejsze - zdrowie
bad Zadbaj o to co najważniejsze – zdrowie

Zapraszamy wszystkie Panie na wykład dotyczący raka szyjki macicy i warsztaty samokontroli piersi ( na fantomie)

Kiedy:      5 czerwca 2013r .
Godzina: 17.00
Gdzie:      ZSO nr 12 IV Liceum ul. Andersa 64

[ Plakat TUTAJ ]

Źródło: Rada Dzielnicy Rokitnica
Zaiskrzyło na Krakowskiej
Policjanci z komisariatu zmuszeni byli do przeprowadzenia interwencji wobec dwóch kierowców pomiędzy którymi doszło do co najmniej przekroczenia granic przyzwoitego zachowania. Interwencję dotyczącą złamania przepisów ruchu drogowego oraz negatywnego zachowania kierowców zakończono ich pouczeniem. Najważniejszym dla policjantów było ostudzenie negatywnych emocji z którymi bardzo często mamy do czynienia na naszych drogach.
Do interwencji o której informujemy doszło wczoraj w pobliżu ulicy Krakowskiej. Zgłaszający interwencję mieszkaniec Zabrza poinformował, że kierujący fiatem brava przejechał zbyt blisko jego pojazdu w wyniku czego zahaczył o jego lusterko powodując jego złożenie, a kiedy zgłaszający zwrócił mu uwagę, ten odniósł się do niego wulgarnie kierując jednocześnie pod jego adresem groźby karalne. Jak się okazało zgłaszający interwencję przez pomyłkę wjechał „pod prąd”, a drugi z kierowców złośliwie tak jechał swoim samochodem, że doprowadził do otarcia się obu pojazdów lusterkami. Te na na szczęście nie uległy uszkodzeniom. Po wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia i ostudzeniu negatywnych emocji, interweniujący policjanci postanowili zakończyć czynności pouczeniem obu mężczyzn. Źródło: KMP Zabrze

 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy