Music Talent Show w Rokitnicy
UWAGA UWAGA !!! Nota Bene zaprasza do wzięcia udziału w wielkim wydarzeniu muzycznym, Music Talent Show.
Nagrodą główną jest 1000 zł oraz gwarantowane 2 płatne koncerty w Klubie.

- Muzyka to twoja pasja?
- potrafisz grać lub śpiewać, albo wszystko na raz?


Zgłoś się wysyłając swoje dane z krótkim opisem co chciałbyś nam zaprezentować oraz linkiem do swojego utworu na adres manager@notabeneclub.com w temacie wpisując "NotaBene MTS"
W odpowiedzi na maila prześlemy Ci więcej szczegółów.
Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia - eliminacje zaczynamy już w połowie maja.

[ Plakat konkursu TUTAJ ]
Dramat w kościele. Zmarła w trakcie mszy
Jak informuje nas portal www.gloszabrze24.pl 56-letnia kobieta – znana i lubiana parafianka - nagle zasłabła i zmarła nie odzyskawszy przytomności podczas niedzielnej mszy świętej w kościele parafialnym w Rokitnicy. Tragedia rozegrała się po godz. 18 (8.04) na oczach innych wiernych zgromadzonych na wieczornej eucharystii.
Według naszych informacji nic nie zapowiadało dramatu. Rokitniczanka o własnych siłach i w stosunkowo dobrej kondycji wraz ze swym mężem dotarła do świątyni i zasiadła na balkonie z organami, na tzw. chórze. Tuż po kazaniu, w trakcie modlitwy wiernych nagle osunęła się na ziemię. Wkrótce na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia, ale niestety stan był tak zły, iż nie zdołano przywrócić funkcji życiowych i nawet zrezygnowano z zabierania jej do szpitala. Jeden z kapłanów udzielił kobiecie sakramentu namaszczenia chorych, zaś lekarz przybyły w drugiej karetce potwierdził zgon. Ciało wprost ze świątyni zostało zabrane przez pobliski zakład pogrzebowy.
Podczas pogrzebu kobiety, który odbył się w minioną środę, bliscy i znajomi wypełnili cały rokitnicki kościół. Zmarła była bowiem mocno zaangażowana w życie religijne parafii. – To zadziwiające, że zmarła tak nagle i szybko, i to w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Najwyraźniej wymodliła sobie szybką i spokojną śmierć – mówią jej znajomi.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Płonęły sadze przy Dulęby
Jak informuje nas portal www.gloszabrze24.pl dwa zastępy straży pożarnej musiały wczoraj (10.04) interweniować przy ul. Dulęby 17 w Zabrzu-Rokitnicy, gdzie doszło do pożaru sadz odłożonych w kominie.
- Musieliśmy wygasić piec centralnego ogrzewania. Niestety konieczne było też wydanie zakazu jego używania aż do czasu wyczyszczenia i sprawdzenia komina - mówi Krzysztof Grabowiec z zabrzańskiej straży pożarnej.

Akcja trwała blisko, 1,5 godziny.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Kradzież prądu na Kosmowskiej
Każdego miesiąca policjanci ujawniają kolejne przypadki dokonywania kradzieży energii elektrycznej. Kierowane do zabrzańskiej Prokuratury sprawy najczęściej kończą się sporządzeniem aktu oskarżenia przeciwko osobie, która "na lewo" pobierała prąd.
W dniu wczorajszym na ulicy Kosmowskiej policjanci z V komisariatu ujawnili kolejny przypadek kradzieży. Za nielegalne przyłącze Kodeks Karny przewiduje kary od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. To oczywiście nie jedyne sankcje z którymi należy się liczyć w związku z dokonaniem kradzieży. Kolejne to naliczenie opłat karnych przez dostawcę energii. Policjanci systematycznie będą ujawniać kolejne przypadki kradzieży. Źródło: KMP Zabrze
Nota Bene Club - propozycje na kwiecień
Miesiąc kwiecień zapowiada się interesująco w Nota Bene Club w Rokitnicy.

Dwa weekendy z Sushi - Świeże, pyszne, orientalne smaki świata i świat smaków w Nota Bene w wybrane weekendy tylko dla Was. (6/7.04 i 20/21.04)
Dwa weekendy z Koncertem:
- Wpół Do Komina, rockowe covery polskie i zagraniczne 7.04 godz. 20.00
- Conrado Yanez, 21.04 godz. 20.00
i Dwa weekendy z Legendą:
- 13/14.04, Michael Jackson Live na dużym ekranie
- 26/28.04, Polski Rock Live na dużym ekranie

[ Szczegółowy kalendarz imprez na kwiecień TUTAJ ]

[ Weekend sushi - promocje TUTAJ ]


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Co chcielibyście zmienić w poralu i forum WWW.ROKITNICA.NET
   Nad tym pracujemy, to zrobiliśmy......
   Wyświetlacze czasu na skrzyżowaniu Krakowska/Jordana/Ofiar K
   Mapa Rokitnicy z Rędziną :)
   Obchody dnia Św. Marcina 2013 [Galeria]