KAIR jakiego nie znacie... w Rokitnicy
Biblioteka Miejska Filia nr 6 w Rokitnicy i Kartel Kulturalny zapraszają 26 lutego 2013r (wtorek) godz. 18.00 na kolejne Spotkanie z Podróżnikiem. Tym razem odwiedzimy... KAIR jakiego nie poznacie z biuletynów podróżniczych!
I też sporo informacji - jak podróżować inaczej i doświadczać bardziej! Posłuchajcie zaskakujących opowieści i zobaczcie zdjęcia z podróży!
Opowiada PIOTREK KOZIAR
Zapraszamy!
Biblioteka Miejska w Rokitnicy ul. Krakowska 52
Źródło: Kartel Kulturalny
Bezpłatna zbiórka elektrośmieci w Rokitnicy
26 lutego 2013r. (wtorek) w Naszej dzielnicy odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci. Zbierany będzie: sprzęt komputerowy, RTV, AGD, świetlówki, akumulatory.

Miejce zbiórki:
Przy Gimnazjum 29 ul.Budowlana 26 wjazd od strony ul.Młodzieżowej

Bezpłatny odbiór z posesji pralek, lodówek, zamrażalek, zmywarek.
Zgłoś telefonicznie: 519 572 371

[ Plakat akcji TUTAJ ]
Kontenery na odpady wielkogabarytowe
Wydział Kontaktów Społecznych przy UM Zabrze informuje iż w dniach od
4 do 8 marca 2013 roku w dzielnicy Rokitnica będą rozlokowane kontenery na odpady wielkogabarytowe. Kontenery ustawione będą w następujący lokalizacjach:

4-8 marca:
Budowlana 62 szt.1
Sosnowa v/v nr 34 szt.1
Andersa 35 szt.1
Nyska 16-22 szt.1


Akcja obejmuje zbiórkę jedynie odpadów wielkogabarytowych tj. odpadów komunalnych, których ze względu na swoje rozmiary lub masę, nie można umieszczać w typowych pojemnikach. Jednocześnie prosimy o nieprzeładowywanie pojemników, gdyż w czasie trwania akcji zapełnione pojemniki zostaną wymienione na puste. Inne odpady w tym m.in. gruz, odpady z remontów lub budowy, bieżące odpady z gospodarstw domowych oraz opony nie będą przyjmowane. Warto przypomnieć iż wyrzucanie odpadów wielkogabarytowych w miejsca nieprzeznaczone do tego jest obarczone karą grzywny. W późniejszym terminie kontenery będą ustawione w innych częściach dzielnicy- o czym poinformujemy na naszych łamach.
Smród w Rokitnicy
Jak informuje nas portal Nowiny Zabrzańskie, wyjaśniła się sprawa nieprzyjemnego zapachu jaki unosił się od wczorajszego(18.02) poranka w okolicy sklepu spożywczego przy ul. Wajzera. Spowodował go rozlany kwas karboksylowy. Strażacy, których wezwano na miejsce wyznaczyli strefę zagrożenia, ponieważ substancja poza trudnym do wytrzymania zapachem jest także toksyczna. Zneutralizował go zespół ratownictwa chemicznego. Źródło: Nowiny Zabrzańskie
Interweniowali na Mazurskiej
Policjanci z komisariatu w Rokitnicy interweniowali przy ulicy Mazurskiej. Powodem interwencji było zgłoszenie, że od dwóch dni brak jest kontaktu z mieszkającym na poddaszu mężczyzną. Okazało się, że pomoc przyszła w porę.
Interwencja została przeprowadzona wczoraj(18.02) przed południem. Dyżurny z komisariatu V otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że od dwóch dni nie jest widziany 73-letni mężczyzna mieszkający samotnie na poddaszu budynku przy ulicy Mazurskiej. Mundurowi podjęli decyzję o wypchnięciu drzwi. Wewnątrz znaleziono 73-latka, który wprawdzie oddychał lecz nie szło z nim nawiązać kontaktu. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy przewieźli mężczyznę do szpitala.
Źródło: KMP Zabrze


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   [ wynajmę] Stancje Akademik 300-600 z ogrzewaniem WiFi
   [ wynajmę] Wynajmę pokój
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?
   Korepetycje z języka angielskiego
   Oddam internet w dobre ręce!