Drzewo zniszczyło samochód
Jak informuje nas portal www.gloszabrze24.pl choć nie zanotowaliśmy szczególnie porywistych wiatrów, to jednak strażacy musieli wczoraj i dziś uwijać się przy usuwaniu konarów zalegających na chodnikach i jezdniach. Najgorzej był wczoraj (26.06) o godz. 6.52 na ul. Andersa, gdzie gałąź spadła na volkswagena passata. Pożarnicy wstępnie oszacowali straty na tysiąc złotych, ale ocena rzeczoznawcy może być o wiele wyższa.
Usunięto wczoraj także gałąź, która po godz. 11 ułamało się, a jego część spadła na jezdnię ul. Roosevelta. O godz. 17.15 strażacy usiłowali także odciąć w połowie złamane drzewo rosnące przy ul. Bytomskiej. Dojazd do niego był jednak bardzo trudny, a konary nie zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców, więc sprawę oddano Wydziałowi Infrastruktury Komunalnej.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Dawał 40 złotych, by nie trafić na izbę wytrzeźwień
40-złotową łapówką 56-letni zabrzanin chciał wykpić się od wątpliwej przyjemności spędzenia nocy w izbie wytrzeźwień. - To dla was, na piwo - miał powiedzieć, gdy wkładał gotówkę do policyjnego notatnika. Teraz grozi mu 10-letnia odsiadka.
Do zdarzenia doszło wczoraj (25.06) przy ul. Wojska Polskiego w Zabrzu-Rokitnicy. Około godz. 14 policję zawiadomiła żona pijanego 56-latka, który awanturował się. Policjanci postanowili go uspokoić i pouczyć. To jednak nie przyniosło skutku. Mężczyzna pił dalej, stał się o wiele bardziej agresywny. O godz. 17 policjanci znów zostali poproszeni o interwencję, bowiem w międzyczasie kobieta została... wyrzucona za drzwi. Stróże prawa zdecydowali się przewieźć 56-latka do izby wytrzeźwień. Ten po drodze oferował im pieniądze "na piwo" w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Pomimo ostrzeżenia o tym, że dalsze propozycje mogą skutkować postawieniem zarzutu, 56-latek w końcu wcisnął pieniądze do policyjnego notatnika.
Skutek osiągnął - nie trafił do izby. Noc spędził jednak w policyjnym areszcie, a dziś usłyszy zarzut usiłowanie wręczenia łapówki funkcjonariuszowi publicznemu. Źródło: KMP Zabrze
Widział dym w mieszkaniu, teraz może trafić przed sąd
Jak informuje nas portal www.gloszabrze24.pl zabrzańska policja i straż pożarna regularnie borykają się z fałszywymi alarmami pożarowymi i bombowymi. Również wczoraj (24.06) doszło do kolejnego fałszywego zawiadomienia. Tuż przed godz. 22 na komendę PSP zadzwonił pewien mężczyzna, przedstawił się i poinformował o dymie, który ma wydostawać się z okien na II piętrze budynku przy ul. Kosmowskiej 31. - Nie podał jednak numeru telefonu, tłumacząc się słabą pamięcią - mówi Krzysztof Grabowiec, rzecznik zabrzańskiej straży pożarnej. Na miejsce wyruszyły trzy zastępy, które... nie odnalazły żadnych oznak pożaru.
- Oddzwoniliśmy na numer zgłaszającego, bo ten wyświetlił się na stanowisku dyspozytora. Odezwała się jednak poczta głosowa. Sprawę wywołania złośliwego alarmu pożarowego przekażemy zabrzańskiej policji - dodaje Grabowiec.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Turniej Piłki Halowej im. Adriana Kocyby
Serdecznie zapraszamy na zbliżające się wydarzenie, które przy udziale Rady Dzielnicy organizowane jest cyklicznie już od kilku lat

29.06.2013r. TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ im. Adriana Kocyby
ul.Szafarczyka 16 godz. 15:00 - 21:00Adrian Kocyba zmarł nagle 17 marca 2011. Zasłabł podczas sparingowego meczu i, mimo długiej akcji reanimacyjnej, nie odzyskał już przytomności. Miał 44 lata. Pogrzeb odbył się 22 marca 2011 roku na cmentarzu parafialnym w Rokitnicy. Piłka nożna była jego pasją.
Źródło: Rada Dzielnicy Rokitnica
Zatrzymano zaginioną mieszkankę Zabrza
Policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali mieszkankę Mikulczyc, która od ponad miesiąca była poszukiwana przez rodzinę oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. Kobietę zatrzymano dzisiejszej nocy w związku z dokonanym włamaniem do altanki na terenie ROD Odrodzenie przy ulicy Brygadzistów.
34-letnia Jadwiga P. była poszukiwana od 20 maja 2013 roku. Komunikaty o jej zaginięciu zostały opublikowane na portalu internetowym zabrzańskiej komendy, a także w środkach masowego przekazu. Rodzina zaginionej na własną rękę prowadziła również poszukiwania rozwieszając ulotki o zaginięciu kobiety. Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych patrolujący nasze miasto, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali informację, że na terenie ogródków działkowych ROD Odrodzenie przebywają osoby, które dokonują włamań do altanek. Mundurowi w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawczynię, którą okazała się poszukiwana Jadwiga P. Kobieta była pijana (ponad 2 promile). Obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Choć nagannym jest dokonanie przez zatrzymaną czynu zabronionego jakim jest włamanie do ogródka działkowego, to jeszcze bardziej bulwersujące jest to, iż kobieta nic sobie nie robiła z faktu, że jest poszukiwana, a jednocześnie pozostawiła trójkę dzieci. W rozmowie z policjantami zapytana o przyczyny opuszczenia domu oraz pozostawienia partnera i dzieci, kobieta odpowiedziała w sposób nie nadający się do publikacji. W związku z postępowaniem 34-latki policjanci informacje o jej zachowaniu przekażą także do sądu rodzinnego. Źródło: KMP Zabrze
III miejsce Krzysztofa i Artura na XI MP Szkół w Scrabble.
14 czerwca odbyły się w Kutnie XI Mistrzostwa Polski Szkół w Scrabble. W trzech kategoriach (podstawówki, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) rywalizowały ze sobą 52 drużyny. Z ZSO nr 12 w Rokitnicy wyjechała do centralnej Polski drużyna gimnazjalistów w składzie Dawid Węgrzyński (3c) oraz Michał Głąb (2c). Liceum reprezentowali Krzysztof Lelonek i Artur Dachowski (obaj z klasy IA).
Dawid i Michał już w pierwszej rundzie boleśnie przekonali się, że jako debiutanci zapłacą spore „frycowe” – nabili się na zdecydowanych faworytów, ubiegłorocznych Mistrzów Polski, reprezentację gimnazjum nr 112 z Warszawy – gra z nimi uczy pokory wobec swoich możliwości. Potem było już tylko lepiej, choć do znaczących osiągnięć trzeba jeszcze większego wkładu pracy w przyszłości.
Nasi licealiści toczyli natomiast przez cały turniej boje o najwyższą stawkę. Na pięć rozegranych swoich gier wszystkie zwyciężył Krzysztof Lelonek, zostając w kategorii indywidualnej drugim zawodnikiem turnieju. W głównej klasyfikacji, drużynowej, przed ostatnią rundą aż pięć zespołów miało szansę na końcowy sukces. Warunkiem osiągnięcia mistrzostwa przez naszych zawodników było pokonanie średnio do tej pory grającego Liceum Katolickiego z Łodzi. I tu niestety zabrakło szczęścia – minimalna przegrana Artura, zepchnęła drużynę na 3 miejsce. Ale to i tak wielki sukces, jest to już trzecie z rzędu podium tej drużyny na Mistrzostwach Polski Szkół w Scrabble.
Obie drużyny ćwiczą w Uczniowskim Klubie Sportowym „Anagram”, działającym przy ZSO nr 12, przy ul. Andersa.

[ Zdjęcie 1 ] [ Zdjęcie 2 ] [ Zdjęcie 3 ] [ Zdjęcie 4 ]
Zdjęcia Ostrowski Klub Scrabble
Zaginiona Jadwiga P.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego zabrzańskiej komendy prowadza poszukiwania za 34-letnia Jadwigą P.. Kobieta ostatni raz była widziana 20 maja 2013 roku. Każdy, kto może znać miejsce jej aktualnego pobytu lub w ostatnim czasie miał z zaginioną jakikolwiek kontakt, proszony jest o kontakt z Policją.
Zawiadomienie o zaginięciu Jadwigi P. zgłosiła jej rodzina. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu zaginięcia czynności poszukiwawcze nie doprowadziły do odnalezienia kobiety. Jak wynika z posiadanych informacji wymieniona w dniu 20 maja 2013 roku wyszła z domu nikogo nie informując o celu i przyczynie wyjścia. Zaginiona do dnia dzisiejszego nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta może przebywać w rejonie zabrzańskich dzielnic Rokitnica lub Biskupice.

Rysopis zaginionej: wzrost 165cm, szczupłej budowy ciała, twarz pociągła, oczy koloru niebieskiego, uszy normalne przylegające, nos średni prosty, włosy długości za ramiona koloru czarnego.

Ubiór zaginionej: spodnie jeansowe koloru ciemno- niebieskiego, buty sportowe marki Puma koloru biało-czarnego, kurtka koloru brązowego, torebka na ramię koloru czarnego.

Zdjęcie zaginionej: [ TUTAJ ]

Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionego proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zabrzu (32) 2779200, lub z najbliższą jednostka Policji pod numer telefonu alarmowego 997 lub 112. Źródło: KMP Zabrze

 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 POGODA
Aktualne warunki pogodowe dla Zabrze, Polska

 DAJ CYNK

Polecamy