Zbiórka elektrośmieci - podsumowanie
Dziękujemy mieszkańcom Zabrza Rokitnicy, którzy wzięli udział w akcji ZBIERANIA ELEKTROŚMIECI w dniu 26.02.2013r. - PTH TECHNIKA sp. z o. o.
Zebraliśmy 2200 kg zużytych lodówek, pralek, telewizorów, monitorów i innych urządzeń. Trafiły one do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego prowadzonego przez gliwicką firmę PTH „Technika” sp. z o. o., gdzie zgodnie z wymogami zostaną poddane recyklingowi.

[ Oficjalne podziękowania ]
Nietypowa pomoc
Około godziny 2:40 - 15.03.2013 r. do dyżurnego Straży Miejskiej w Zabrzu zadzwonił ordynator pediatrii szpitala przy ul. 3 Maja z prośbą o pomoc. Na izbie przyjęć była młoda kobieta z noworodkiem, dziecko okazało się zdrowe jednak młoda mama nie miała jak dostać się o tej porze do domu na Rokitnicę. Strażnikom miejskim udało się zdobyć fotelik do przewozu noworodków, a następnie matkę z dzieckiem, całych i zdrowych przetransportowano do domu.
Źródło: strazmiejska.zabrze.pl
Groźny pożar przy Nyskiej.
Jak informuje nas portal www.gloszabrze24.pl 47-letni mężczyzna, 44-letnia kobieta oraz 3-letni chłopczyk z objawami zatrucia gazami pożarowymi trafili wczoraj (17.03) do szpitala, po tym gdy w mieszkaniu na parterze budynku przy ul. Nyskiej wybuchł pożar. Ośmioro innych mieszkańców budynku mieszkania opuszczało przez okno, wyskakując na podstawiony samochód dostawczy! Sygnał o zajściu strażacy otrzymali o godz. 13.13. Na miejsce pojechały trzy zastępy. - W mieszkaniu płonęły meble - tapczan, dwa fotele i część meblościanki. Zniszczone zostały również drzwi i okno - mówi Krzysztof Grabowiec z zabrzańskiej straży pożarnej. - Nie udało nam się jednoznacznie ustalić przyczyny pożaru.
Lokatorzy feralnego mieszkania nie sławili się jednak dobrą opinią. Akcja gaśnicza zakończyła się po niespełna 1,5 godziny. Wieczorem jednak strażacy oświetlali miejsce zdarzenia, aby pracować mogli śledczy i biegły. Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Pożar garażu przy Opolczyka!
Jak informuje nas portal www.gloszabrze24.pl aż pięć tysięcy złotych strat przyniósł pożar garażu przy ul. Opolczyka, do którego doszło wczoraj (17.03) o godz. 21.16. Przed przybyciem straży pożarnej trzema gaśnicami proszkowymi ogień ugasił właściciel pomieszczenia. Niestety doszczętnie spłonęły narzędzia elektryczne, a dwa rowery i skuter uległy znacznemu opaleniu. - Na miejscu interweniowały nasze dwa zastępy. Niestety nie udało nam się ustalić przyczyn pożaru - mówi Krzysztof Grabowiec z zabrzańskiej straży pożarnej.
Źródło: gloszabrza24.pl

[ Na bieżąco- informacje z Zabrza- www.gloszabrza24.pl ]
Wybraliśmy dzielnicowych radnych
17 marca odbyły się wybory do Rad Dzielnic w Zabrzu. Frekwencja w porównaniu do 2008 roku wzrosła o prawie 100 % i wyniosła 4,22 %. W 2008 roku frekwencja wynosiła 2,63%.

- Rady dzielnic i osiedli są istotnym elementem budującym miasto. Są one skutecznym narzędziem wprowadzania zmian. Dzięki radom dzielnic jesteśmy w stanie rozpoznać prawdziwe problemy i oczekiwania mieszkańców i być bliżej nich – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.
W Rokitnicy na 12162 uprawnionych do głosowania, urny odwiedziło 671 wyborców co daje frekwencje 5,52 %

Mandat do Rady Dzielnicy ROKITNICA uzyskali następujący kandydaci:
1. 260 RADZIEJ MARCIN
2. 224 KONIECZNY LILIANNA
3. 222 MARKISCH SEBASTIAN
4. 221 BARTOSIK JOANNA
5. 205 TARZA MICHAŁ
6. 205 ZAKRZEWSKA EWA
7. 202 MAŁEK MARLENA
8. 200 OSTROWSKI PRZEMYSŁAW
9. 199 STOLOT ANDRZEJ
10. 197 KUBANEK JUSTYNA
11. 185 BAGSCHIK KEWIN
12. 179 KALATA SEBASTIAN
13. 164 SZCZUREK TOMASZ
14. 162 PANDER MARIUSZ
15. 160 KUMALSKI RYSZARD

[ Cała lista kandydatów z Rokitnicy ]

Miejska Komisja Wyborcza w Zabrzu podaje do wiadomości wyniki głosowania z 17 marca 2013 r. dla poszczególnych dzielnic i osiedli.

[ Informacja_MKW_dot._uzyskanych_mandatow_w_dzielnicach_Zabrza ]


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Szukam kogoś z samochodem i małą koparką do ogrodu
   Tajemniczy wystrzał
   Riwa ? Czy coś innego ?
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?
   euro wybory 2014