II pieszo-rowerowa wycieczka na kopalnię Castellengo
W ramach poznawania obiektów industrialnych Towarzystwo Miłośników Rokitnicy organizuje 15 czerwca II pieszo-rowerową wycieczkę na kopalnię Castellengo.

Zbiórka: piesi - godz. 9.00, rowerzyści - godz. 10.00
przy ul. Żniwiarzy [obok pętli autobusowej w Rokitnicy]

Zgłoszenia chętnych [ do 12.06.13r.]

informacje: tel. 601 507619
Lokalne podtopienia
5 czerwca ok godz. 14:00, po parodniowych opadach deszczu i zatkaniu się przepustu pod ulicą Ofiar Katynia (okolice autosalonu) woda zagrażała pobliskiemu autosalonowi, piwnicy budynku mieszkalnego przy ul. Ofiar Katynia 39 i budynkom gospodarczym. Konieczna była interwencja 3 wozów strażackich, które przez prawie pięć godzin wypompowywali wodę z zatkanego kanału.

[ Zdjęcie 1 ] [ Zdjęcie 2 ] [ Zdjęcie 3 ] [ Zdjęcie 4 ] [ Zdjęcie 5 ]
[ Zdjęcie 6 ] [ Zdjęcie 7 ] [ Zdjęcie 8 ] [ Zdjęcie 9 ] [ Zdjęcie 10 ]
Nożownik zatrzymany
Policjanci z Rokitnicy zatrzymali sprawców dwóch przestępstw, do których doszło w miniony piątek (31.05) na ulicy Krakowskiej. Pierwszy odpowie za uszkodzenie ciał i zniszczenie wiaty przystankowej, drugi odpowie „tylko” za zniszczenie mienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W piątek parę minut przed północą do oficera dyżurnego zabrzańskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że na przystanku autobusowym przy ulicy Krakowskiej stoi mężczyzna z nożem i kobieta, która jest ranna w twarz. Dyżurny wysłał na przystanek funkcjonariuszy policji, którzy zatrzymali nożownika. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy 41-letnim mężczyzną a zranioną kobietą doszło do sprzeczki. Zatrzymany nie mógł pogodzić się z tym, że dziewczyna od niego odeszła. W trakcie awantury dźgnął byłą dziewczynę nożem powodując rozcięcie skóry twarzy w okolicy nosa i ucha. Ranna kobieta została zabrana do szpitala, gdzie po zaopatrzeniu rany wróciła do domu. Obecnie w tej sprawie trwają czynności. Krewkiemu mężczyźnie za spowodowanie uszkodzenia ciała grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
To jednak nie koniec historii. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna w trakcie awantury wspólnie z 31-letnim kolegą zniszczyli wiatę przystankowa poprzez wybicie szyb. Drugi z mężczyzn również został zatrzymany prze policjantów z V komisariatu. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło: KMP Zabrze
Zadbaj o to co najważniejsze - zdrowie
bad Zadbaj o to co najważniejsze – zdrowie

Zapraszamy wszystkie Panie na wykład dotyczący raka szyjki macicy i warsztaty samokontroli piersi ( na fantomie)

Kiedy:      5 czerwca 2013r .
Godzina: 17.00
Gdzie:      ZSO nr 12 IV Liceum ul. Andersa 64

[ Plakat TUTAJ ]

Źródło: Rada Dzielnicy Rokitnica
Zaiskrzyło na Krakowskiej
Policjanci z komisariatu zmuszeni byli do przeprowadzenia interwencji wobec dwóch kierowców pomiędzy którymi doszło do co najmniej przekroczenia granic przyzwoitego zachowania. Interwencję dotyczącą złamania przepisów ruchu drogowego oraz negatywnego zachowania kierowców zakończono ich pouczeniem. Najważniejszym dla policjantów było ostudzenie negatywnych emocji z którymi bardzo często mamy do czynienia na naszych drogach.
Do interwencji o której informujemy doszło wczoraj w pobliżu ulicy Krakowskiej. Zgłaszający interwencję mieszkaniec Zabrza poinformował, że kierujący fiatem brava przejechał zbyt blisko jego pojazdu w wyniku czego zahaczył o jego lusterko powodując jego złożenie, a kiedy zgłaszający zwrócił mu uwagę, ten odniósł się do niego wulgarnie kierując jednocześnie pod jego adresem groźby karalne. Jak się okazało zgłaszający interwencję przez pomyłkę wjechał „pod prąd”, a drugi z kierowców złośliwie tak jechał swoim samochodem, że doprowadził do otarcia się obu pojazdów lusterkami. Te na na szczęście nie uległy uszkodzeniom. Po wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia i ostudzeniu negatywnych emocji, interweniujący policjanci postanowili zakończyć czynności pouczeniem obu mężczyzn. Źródło: KMP Zabrze


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Riwa ? Czy coś innego ?
   Wyświetlacze czasu na skrzyżowaniu Krakowska/Jordana/Ofiar K
   Rodzinne historie związane z Rokitnicą
   Obchody dnia Św. Marcina 2013 [Galeria]
   Plan Kolęd - 2014/2015