Teatr Nieoetykietkowani w Rokitnicy!
Serdecznie zapraszamy na niezwykłe Monodramy w wykonaniu Teatru Nieoetykietkowani w składzie:
Anna Braun
Agata Rudzińska
Maciej Nowobilski
oraz
Kamil Baryła - student PWST w Krakowie

Miejsce:
Gimnazjum nr 29 w Rokitnicy /ul. Budowlana 26/ Godzina: 19:00
Termin: Piątek 15.03

Zapraszamy! WSTĘP WOLNY!
Stowarzyszenie Kartel Kulturalny Źródło: Kartel Kulturalny
Rekrutacja do przedszkoli 2013/2014
Wydział Oświaty informuje, że scentralizowana wspomagana elektronicznie rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2013/2014 rozpocznie się w dniu 15.03.2013 r. o godz. 09.00.

Z tym dniem zostanie aktywowana strona:
przedszkola-zabrze.nabory.pl
na której znajdą się informacje o zasadach i trybie rekrutacji oraz oferty placówek biorących udział w rekrutacji. Źródło: um.zabrze.pl
W nocy lekarz tylko w Salubrisie
Od 1 marca, nocną i świąteczną opieką zdrowotną dla mieszkańców zajmie się ośrodek Sanivitas, w budynku Salubrisa.

Nocna i świąteczna pomoc lekarska będzie udzielana przy ul. Wolności 338b (naprzeciwko PZU, w budynku przychodni Salubris), a nie, jak dotąd, przy ul. Majnusza.To efekt nowych kontraktów, podpisanych przez NFZ.

Punkt działa od poniedziałku do piątku, w godz. 18.00 – 8.00 oraz w soboty, niedzielę i święta przez całą dobę. Można też skonsultować się z dyżurującym lekarzem telefonicznie, tel. 32 411 56 57.
Nieletni poszukiwani odnalezieni
Policjanci z Rokitnicy zatrzymali troje nieletnich, przebywających na ucieczce z domu rodzinnego oraz placówki wychowawczej. Ustalono, że wymienieni przebywają w jednym z mieszkań przy ulicy Kosmowskiej. Chociaż nikt nie otwierał drzwi, podjęto decyzje o wejściu do mieszkaniu przy pomocy straży pożarnej. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Dwoje uciekinierów z domu oddano pod opiekę matki, a trzeci nieletni wrócił do placówki.
Do interwencji doszło wczoraj przed godziną 22.00. Do Komisariatu V w Zabrzu zgłosiła się zaniepokojona matka dwójki nastoletnich dzieci, którzy nie wrócili do domu na noc. Dzięki pomocy czujnych sąsiadów ustalono, że dwunastoletni syn i o trzy lata starsza córka mogą przebywać w mieszkaniu swojej babci przy ulicy Kosmowskiej. Wraz z matką dzieci udano się pod wskazany adres. Pomimo próby otwarcia drzwi za pomocą zapasowych kluczy, nie udało się wejść do mieszkania. Jednocześnie słyszano odgłosy osób przebywających w jego wnętrzu. Prawdopodobieństwo, że wewnątrz mieszkania są poszukiwani nieletni zwiększyło się po rozmowie z jedną z sąsiadek. Policjanci zauważyli, że jedno z okiem mieszkania jest uchylone. W związku z powyższym podjęto decyzję o wezwaniu straży pożarnej. Po kilkudziesięciu minutach podjęta interwencja miała swój finał. Wewnątrz mieszkania zastano dwójkę rodzeństwa a także 15-latkę, jak się okazało jest uciekinierką z Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży. Rodzeństwo zostało oddane pod opiekę matki, zaś ich koleżanka został odwieziona do placówki. Zatrważającym jest fakt, że nieletni nie tylko byli pod wpływem alkoholu, lecz również to, że do mieszkania znajdującego się na drugim pietrze weszli po rynnie. Źródło: KMP Zabrze
Poparzone dziecko trafiło do szpitala
Policjanci z Rokitnicy sprawdzą sytuację, jaka występuje w jednej z rodzin mieszkających przy ulicy Krakowskiej w Zabrzu. Wczoraj (5.03) w trakcie awantury domowej doszło do nieszczęśliwego zdarzenia w trakcie którego 3-letnie dziecko zostało poparzone gorącą herbatą. Dziecko z obrażeniami ręki, podbrzusza i krocza zostało przewiezione do szpitala.
O zdarzeniu mającym miejsce wczoraj w mieszkaniu przy ulicy Krakowskiej, dyżurny policji został powiadomiony telefonicznie o godzinie 21 przez jednego z sąsiadów. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarli policjanci z komisariatu V w domu nie było już 28-letniego ojca dziecka. Wymieniony zbiegł z mieszkania. Poparzone dziecko w towarzystwie swojej mamy zostało przewiezione przez ratowników medycznych do szpitala. Sytuacją rodziny zajmie się teraz dzielnicowy, który sprawdzi czy wczorajsze zdarzenie było jedynie incydentem zakończonym nieumyślnym poparzeniem dziecka, czy też w domu tym dochodzi do przemocy lub zaniedbań opiekuńczych. Źródło: KMP Zabrze


 Poznaj Dzielnicę
Historia Rokitnicy
Mapa Rokitnicy
Komunikacja
Bezpieczeństwo
Zdrowie
Edukacja
Nieruchomości w Rokitnica

 Parafia
Historia Parafii
Przydatne informacje
Gazetka online

 Rada dzielnicy
O Radzie
Skład Rady
Dyżury Radnych


 DAJ CYNK

Polecamy

Ostatnio na forum
   Tajemniczy wystrzał
   [Sprzedam] żwirek ZVERLIT Zabrze
   Riwa ? Czy coś innego ?
   Jak powinno wyglądac nowe logo naszego portalu?
   ZBIÓRKA NA SERWER